In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Genfis infoühiskonna foorumi avamisel
10.12.2003


President Rüütel osales täna Genfis ÜRO ja Rahvusvahelise Telekommunikatsiooniliidu korraldatud infoühiskonna tippkohtumise avamisel. Vabariigi President võttis osa ÜRO peasekretäri Kofi Annani poolt antud lõunast ja viibis tippkohtumise avatseremoonial.

Nende ürituste raames oli Vabariigi Presidendil mitmeid lühikohtumisi. Jutuajamisel ÜRO peasekretäri Kofi Annaniga räägiti Eesti senisest ja edaspidisest tegevusest ÜRO globaalses koostöös ja maailmaorganisatsiooni reformimisel.

Kohtumisel ÜRO asepeasekretäri Sergei Ordžonikidzega, kes juhib ÜRO tegevust Genfis, oli teemaks Eesti Vabariigi II maailmasõja eelset perioodi puudutava diplomaatilise arhiivi saatus ja võimalik tagasisaamine Eesti valdusse. Prantsusmaa peaministri Jean-Pierre Raffariniga räägiti Eesti ja Prantsusmaa majandussuhete elavdamisest. Aserbaidžaani presidendi Ilham Aliyeviga arutati lühidalt poliitilist olukorda Kaukaasia regioonis.

Foorumi avatseremoonial esinenud ÜRO peasekretär Kofi Annan rõhutas maailma riigijuhtide vastutust selle eest, et info-ja kommunikatsioonitehnoloogia (ICT) annaks kõigile inimestele vaba ligipääsu teadmistele ning võimaldaks seeläbi miljonitel oma elu parandada.

Avamisel esinesid tervituskõnega teiste seas veel Šveitsi Konföderatsiooni president Pascal Couchepin, Tuneesia Vabariigi president Zine El Abidine Ben Ali, Rahvusvahelise Telekommunikatsiooniliidu peasekretär Yoshio Utsumi ja Maailma Pimedate Liidu president Kicki Nordström.

Infoühiskonna foorum (WSIS, World Summit on Information Society) toimub Genfis 10-12 detsembril 2003. Foorum käsitleb protsessi, mille raames maailma liidrid esmalt määratlevad üldised ja ühised tegevuspõhimõtted infoühiskonna arendamiseks globaalses kontekstis ning seejärel panevad paika sellealase tegevuskava, mis on teemaks järgmisel tippkohtumisel 2005. aasta novembris Tuneesia pealinnas Tunises.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. detsembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee