In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sõidab infoühiskonna foorumile
08.12.2003


President Arnold Rüütel sõidab koos delegatsiooniga 9. detsembril ÜRO ja Rahvusvahelise Telekommunikatsiooniliidu korraldatavale maailma infoühiskonna alasele tippkohtumisele Genfi. Eesti riigipea võtavad Genfis vastu ÜRO peasekretär Kofi Annan ja Rahvusvahelise Telekommunikatsiooniliidu peasekretär Yoshio Utsumi.

Kolmapäeval osaleb Vabariigi President Kofi Annani lõunal riigipeadele ja valitsusjuhtidele ning võtab osa foorumi avamistseremooniast ja plenaaristungist. Pärastlõunal kohtub president Rüütel Armeenia Vabariigi presidendi Robert Kocharian'iga ja Horvaatia Vabariigi presidendi Stepjan Mesic'iga. 10. detsembri õhtul korraldab Eesti Genfi Esindus vastuvõtu Vabariigi Presidendile ja Eesti delegatsioonile, kus president Rüütel kohtub ka kohalike eestlastega. Samuti osaleb Vabariigi President foorumi õhtusöögil delegatsioonide juhtidele.

11. detsembril peab president Rüütel foorumil ettekande infoühiskonna arengust Eestis, osaleb Šveitsi riigi ja Genfi kantoni lõunasöögil foorumil osalevatele riigipeadele ning võtab osa ümarlauast "Informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia kui vahend millenniumi arengueesmärkide saavutamiseks".

Foorumil osalevad Eestist veel Baltic Computer Systems juhatuse liige Ants Sild ja E-Riigi Akadeemia Sihtasutuse direktor Ivar Tallo, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumit esindavad nõunikud Andrus Aaslaid ja Mait Heidelberg.

President Rüütel ja teda saatev delegatsioon saabuvad tagasi Tallinna laupäeva ennelõunal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. detsembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee