In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Prantsuse äridelegatsiooniga
01.12.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Eestit külastava Prantsuse äridelegatsiooniga, mida juhib Pariisi ettevõtjaid koondava assotsiatsiooni "MEDEF Paris" president Rémy Robinet-Duffo. Delegatsiooni kuuluvad ka Pariisi Kaubandus-Tööstuskoja esindajad ning mitmed eraettevõtjad. Kohtumisel osales ka Prantsuse suursaadik Chantal de Ghaisne de Bourmont.

Vabariigi President rõhutas kohtumisel, et Eesti-Prantsuse majandussuhted on kõrvuti poliitiliste ja kultuurisuhetega arenenud kiiresti ja ka edaspidiseks suhete tihenemiseks on kõik eeldused olemas. Eesti on huvitatud koostööst nii Prantsuse investeeringute saamiseks kui ka meiepoolse ekspordi suurendamiseks Prantsusmaale. President Rüütel märkis, et ettevõtlus on Eestis, osalt välisinvestorite toel, üha enam hoogu saamas ka Tallinnast kaugemal asuvates piirkondades, kus paljud ettevõtted suudavad valmistada kõrget kvalifikatsiooni nõudvat ja konkurentsivõimelist eksporttoodangut. Vabariigi President tunnustas nii Prantsuse suursaatkonna kui hr. Robinet-Duffo tööd kahepoolsete majandussuhete tihendamisel.

Rémy Robinet-Duffo tõi kahe maa ettevõtjate vastastikku aktiivse huvi suurepärase näitena välja, et peale käesoleva visiidi jagus Prantsuse ettevõtjate huvi rohkelt ka eelmisel nädalal Pariisis toimunud majandusseminarile, mille korraldasid Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Pariisi Kaubandus-Tööstuskoda. Robinet-Duffo sõnul on ta kogenud Eesti ettevõtjate poolt head suhtumist ja tahet kõrvuti hea ettevalmistusega, mistõttu Eestis toimunud kohtumised peaks juba lähikuudel andma kahe maa majandussuhete tihenemisse konkreetseid väljundeid. Loomulikult on selles kontekstis ka oluline Eesti eesseisev liitumine Euroopa Liiduga.

Kohtumisel osalenud ettevõtjad, kes esindavad väga erinevaid valdkondi alates kindlustusest kuni mehaanikani, avaldasid samuti rahulolu paljude Eesti ettevõtetega sõlmitud kontaktide üle ning tunnustasid Eesti edusamme oma ettevõtluskeskkonna arendamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 1. detsembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee