In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rahvusvahelise Olümpiakomitee aupresidendiga
29.11.2003


President Rüütel kohtus Rahvusvahelise Olümpiakomitee aupresidendi Juan Antonio SamaranchigaPresident Rüütel kohtus Kadriorus Rahvusvahelise Olümpiakomitee aupresidendi Juan Antonio Samaranchiga ning andis talle üle I klassi Maarjamaa Risti.

Ordeni üleandmisel tänas Vabariigi President aupresident Samaranchi panuse eest spordi uuenemisse ja olümpialiikumise arendamisse. "Teie jõupingutused säilitasid olümpiamängude autonoomsuse ning spordimaailma ühtsuse ka neil aegadel, mil poliitiline vastasseis maailmas seadis ohtu õilsad olümpiaideaalid," ütles president Rüütel ordeni üleandmisel Juan Antonio Samaranchile.

Aupresident Samaranch tänas kõrge autasu eest ning sõnas, et tema hinnangul edeneb spordiliikumine Eestis hästi ja ta soovib Eesti sportlastele parimaid kordaminekuid 2004. aasta suveolümpiamängudel Ateenas. "1991. aasta septembris Eesti ja teiste Balti riikide liikmestaatuse taastamine Rahvusvahelises Olümpiakomitees ei sujunud algul kergelt, kuid see oli samas meie kohus," ütles Juan Antonio Samaranch.

Kohtumisel osalesid ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee täitevkomitee liige Sergei Bubka ning Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann ja asepresident Jüri Tamm.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 29. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee