In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Suurbritannia suursaadikuga
27.11.2003


President Rüütel võttis vastu Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigi suursaadiku Nigel Haywood'i volikirjaPresident Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendatud Kuningriigi suursaadiku Nigel Haywood'i volikirja.

Vabariigi President lausus, et Eesti ja Suurbritannia suhteid iseloomustab korrapärane ja sisukas poliitiline dialoog, mille üheks tunnusjooneks on riigijuhtide omavaheline lävimine. President Rüütli sõnul tunneb Eesti selle üle rõõmu ja soovib leida uusi võimalusi kontaktide intensiivistamiseks.

Suurbritannia suursaadik sõnas oma eesti keeles peetud kõnes, et Euroopa Liit võiks õppida Eesti arvestatavast kogemusest taasiseseisvuse ajal. Ta lisas, et Suurbritannial on väga hea meel referendumi tulemuse üle, sest Euroopa Liit vajab Eestit ning kinnitas, et Suurbritannia tahab kuulda Eesti häält Euroopa Liidu liikmete seas. Suursaadik Haywood rõhutas, et mingeid uusi kunstlikke barjääre Euroopas tekkida ei tohi.

Vabariigi President nentis, et praegu on integratsiooniprotsessid Euroopas väga huvitavas ja otsustavas järgus kõikide riikide jaoks ning lisas, et Eesti peab Suurbritannia toetust Euroopa Liidu ja NATO-ga liitumisel väga oluliseks. President Rüütel rõhutas Eesti valmisolekut ja teadlikkust vastutusest, mis kaasneb NATO piiririigiks kujunemisega. "Olen veendunud, et Eesti ja Suurbritannia leiavad eelseisvatel aastatel veel palju valdkondi, milles saame teineteisele sõbrakäe ulatada ning kogu meie maailmajao huvides koostööd teha," lisas Eesti riigipea.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 27. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee