In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kutsus üles väärtustama lapsi ja perekonda
21.11.2003


President Rüütel kutsus tänasel Eesti Eduka Arengu Foorumil üles väärtustama lapsi ja perekonda, et kindlustada Eesti püsimajäämine rahva ja riigina.

Vabariigi Presidendi sõnul saavutab Eesti Euroopa Liidu ja NATO liikmena uue asendi Euroopas ja ühtaegu maailmas, mistõttu on aeg otsida aktiivselt ja ühiselt kõige tõhusamat sümbioosi nendest meetmetest, mis hoiavad arengutempot, aga samas tagavad ka sotsiaalse turvalisuse.

"Seni on Eestis tähtsustatud eelkõige majanduslikku edenemist. Me saavutasimegi kiirenduse, mis tõi meile eduka riigi maine. Praeguses arenguetapis on saanud aga edasilükkamatuks vajaduseks keskenduda nn pehmetele väärtustele," nentis president Rüütel.

Vabariigi President rõhutas oma kõnes, et Eesti demograafilist olukorda ei ole võimalik muuta üksikmeetmete abil, vaid üksnes läbimõeldud ja pikaajaliste komplekslahendustega, perede toimetuleku tõstmisega tähelepanu keskmesse.

"Eesti on juba aastaid püüdnud pakkuda julgeid ja innovaatilisi lahendusi. Nüüd oleme olukorras, kus vajame samasugust suhtumist selleks, et kindlustada iseenda püsimajäämine rahva ja riigina. Käivitunud on ühiskondliku leppe protsess, milles on täita oma kohus järgmiste põlvkondade ees mitte ainult riigi poliitilisel juhtkonnal, vaid meil kõigil. Aeg ei oota, vaid nõuab meilt tegutsemist, pidades silmas, et Eesti tänane absoluutne väärtuskese on lapsed ja perekond," toonitas president Rüütel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee