In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle noore teadlase preemia
13.11.2003


President Rüütel andis Ivo Leitole üle kultuurirahastu 2003. aasta noore teadlase preemiaPresident Rüütel andis täna Kadriorus Ivo Leitole üle kultuurirahastu 2003. aasta noore teadlase preemia. Sel aastal kandideeris preemiale 19 noort teadlast.

Doktor Leito on Tartu Ülikooli Keemilise Füüsika Instituudi dotsent ja TÜ Katsekoja direktor. Tema uurimisvaldkonnad on superhapete ja superaluste uurimine ning keemiametroloogia.

Vabariigi President avaldas heameelt, et lootustandvaid noori teadlasi ja perspektiivikaid uurimissuundi on Eestis peale kasvamas väga erinevates teadusvaldkondades. Ta avaldas lootust, et teadlaste kontaktid ja tegevusvõimalused saavad veelgi kiirema arengu Eesti ühinemisel Euroopa Liiduga.

Noore teadlase preemia rahastaja Toomas Lumani sõnul teevad valdkonnad nagu molekulaarbioloogia, kvantfüüsika ja superainete loomine, millega eesti teadlased silma on paistnud, au igale riigile ning näitavad meie teadlaskonna potentsiaali ning konkurentsivõimet. Ta lisas, et Ivo Leito näol on tegemist uue eesti noorteadlaste põlvkonna esiletõusuga mitte ainult eesti teaduse, vaid maailma teaduse areenile.

Dr. Leito rõhutas, et teadlase jaoks on üks tähtsamaid asju kodu ja pere toetus. Ta lisas, et on Eesti teaduspotentsiaali suhtes optimist, ning arvas, et maailma tasemel võib eesti teadlastelt oodata veel palju.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee