In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Iisraeli suursaadikuga
13.11.2003


President Rüütel võttis vastu Iisraeli suursaadiku Shemi Tzur'i volikirjaPresident Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Iisraeli suursaadiku Shemi Tzur'i volikirja.

Vabariigi President nentis, et Eesti ja Iisraeli suhted on head ja teineteise huve austavad. "Vastastikuste teadmiste avardamise ja kontaktide laiendamise huvides on kindlasti vajalik kahe riigi suhteid aktiviseerida. Pean silmas nii poliitilisi, kaubandus- kui ka kultuurisidemeid," ütles Vabariigi President. President Rüütli sõnul on Iisrael oma kultuuritraditsioonide ning ammendamatult rikka ajalooga arvukate eestlaste huvi-ja uurimisobjektiks olnud minevikus ning on seda ka praegu, mistõttu on Eestil ja Iisrealil head väljavaated kultuuri- ja hariduskoostööks.

Iisraeli suursaadiku sõnul tervitab tema riik Eesti eelseisvat liitumist NATO-ga ja toetab Eesti lõimumist Euroopa Liitu. Suursaadik Tzur lausus, et ta ootab tulevikult viimasel aastakümnel meie riikide vahel poliitika, majanduse ja kultuuri alal välja kujunenud heade suhete tugevnemist. "Iisrael usub, et Eesti annab suure panuse NATO ja Euroopa Liidu ning samuti Lähis-Ida arengusse," kinnitas suursaadik Tzur.

Vabariigi President nentis, et Eestis jälgitakse huviga arenguid Lähis-Idas ja tuntakse muret raskuste pärast, millega selles regioonis on tulnud kokku puutuda ning kinnitas, et Eesti näeb väljapääsu ainult rahumeelsete meetmete kasutamises.

Iisraeli suursaadik Shemi Tzur ja president Arnold Rüütel


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee