In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas BLRT Gruppi
11.11.2003


Vasakult: president Arnold Rüütel ja Fjodor Berman, BLRT Grupi juhatuse esimeesPresident Rüütel külastas täna Tallinnas BLRT Gruppi (Balti Laevaremonditehast). Vabariigi Presidenti võtsid vastu juhatuse esimees Fjodor Berman ja direktor Dmitri Kubyshkin. Külastati ettevõtte territooriumi Kopli poolsaare tipus ja Tallinna Meretehast Tööstuse tänavas.

Vabariigi President tutvus ettevõtte metallitöötlustsehhi, remondidokkide, pressvormide tootmise tsehhi ja muuseumiga. Juhatuse esimees Fjodor Berman andis ülevaate BLRT Grupi praegusest tegevusest ja ettevõtte tulevikuplaanidest. Arutati ka merenduspoliitikat Euroopa Liitu astumise kontekstis ning kutsehariduse ja inseneriõppe küsimusi.

President Rüütel tunnustas ettevõtte senist edu oma konkurentsivõime tõstmisel. "BLRT Grupi ja selle juhtkonna pikaajaline tegevus on olnud tulemusrikas, ettevõte on suutnud kaasas käia kiirelt muutuva majanduskeskkonna tingimustega," lausus Vabariigi President. Ta tunnustas ka ettevõtte järjekindlat tegevust vajaliku oskustööjõu koolitamisel ja inseneriõppe toetamisel.

BLRT Grupp on mitme tegevusalaga kontsern, mis eelkõige on spetsialiseerunud igat tüüpi laevade remondile. Kontserni koosseisu kuulub laevatehas nii Tallinnas kui Klaipedas, kokku on grupil 50 tütarfirmat Eestis, Lätis, Leedus ja Kaliningradi oblastis. Pikaajaliste kogemustega Tallinna Laevatehase ajalugu ulatub 1912.aastasse.

Sel aastal võitis BLRT Grupp Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt välja antava "Ettevõtluse Auhinna 2003", mille andis 29. augustil üle Vabariigi President, ning tiitli "Eksportöör 2003".


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. novembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee