In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Korea suursaadikuga
30.10.2003


President Rüütel võttis vastu Korea Vabariigi suursaadiku Hong Jung-pyo volikirjaPresident Rüütel võttis täna vastu Korea Vabariigi suursaadiku Hong Jung-pyo volikirja.

Vabariigi President nentis, et Eesti ja Korea kontaktid on diplomaatiliste suhete sõlmimisest möödunud aastate jooksul kiiresti arenenud. President Rüütli sõnul on Eesti huvitatud Korea Vabariigiga majanduskontaktide avardamisest ja leidis, et vastastikuste äridelegatsioonide vahetamine aitaks teineteise majanduselu tundmaõppimisele tublisti kaasa.

Korea suursaadik õnnitles Vabariigi Presidenti 14. septembril toimunud Euroopa Liiduga ühinemise referendumi tulemuste puhul ning lisas, et korealased imetlevad Eesti kiiret arengut peale taasiseseisvumist 1991. aastal.

President Rüütel kinnitas, et Eesti hindab kõrgelt ja toetab Korea Vabariigi tegevust pingete vähendamise nimel lõhestatud Korea poolsaarel ning loodab kriisi rahumeelsele lahendamisele. Vabariigi Presidendi sõnul leiab Eesti, et Põhja-Korea peab täies mahus täitma tuumarelva leviku tõkestamise lepingu sätteid.


Presidendi kantselei
Kadriorus 30. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee