In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rumeenia peaministriga
24.10.2003


President Arnold Rüütel kohtus Bukarestis peaminister Adrian NastasegaRumeenias riigivisiiti jätkav president Arnold Rüütel kohtus täna ennelõunal Bukarestis peaminister Adrian Năstasega.

Esmalt õnnitles Eesti riigipea Rumeeniat ÜRO Julgeolekunõukogu liikmeks valimise puhul. "Selle kogu otsused on kogu maailma jaoks väga olulise tähendusega ja liikmekssaamine on seega suureks tunnustusavalduseks Rumeeniale," ütles president Arnold Rüütel. "Hea meel on niisuguse otsuse üle ka meil Eestis."

Nagu Vabariigi President märkis, on kahe päeva jooksul Rumeenias toimunud kohtumistel korduvalt rõhutatud, et seni on kasutamata võimalused kahepoolsete majandussuhete elavdamiseks ja seetõttu on need enam kui tagasihoidlikud. Rumeenia peaministri arvates võib kaubavahetust oluliselt elavdada saatkonna avamine Tallinnas. Vabariigi President lisas, et ka kaasaegsete ühendusteede olemasolu ja vastastikused investeeringud tihendaks regioonidevahelist suhtlemist põhja-lõuna teljel. Ta märkis, et välisinvesteeringute vool Eestisse on kinnituseks meie riigi usaldusväärsusest.

Peaminister Năstase avaldas lootust, et Eesti toetab Rumeeniat Euroopa Liidu liikmeks saamise püüdlustes. President Rüütel kinnitas niisuguse toetuse olemasolu ja lisas, et Eesti on valmis jagama ka kogemusi lõimumisprotsessist.

Hommikul osales Vabariigi President koos Rumeenia presidendi Ion Iliescuga Rumeenia-Eesti ärifoorumil, kus mõlemad riigipead kõnelesid samuti võimalustest suhete tihendamiseks kahe riigi ja nende majandusringkondade vahel. Põllumajandusminister Tiit Tammsaar andis ülevaate Eesti majanduse arengust viimasel kümnendil ning kohandumisest Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitikaga. Rumeenia ja Eesti kaubanduskodade presidendid kirjutasid alla kodade koostöölepingule.

Pärastlõunal külastab Vabariigi President koos teda saatvate delegatsioonidega Sinaia linna. Hilisõhtuks jõutakse tagasi Tallinnasse.


Presidendi kantselei
Bukarestis 24. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee