In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rumeenia parlamendi juhtidega
23.10.2003


Kohtumine parlamendi Esindajatekoja esimehe Valer DorneanugaRumeenias riigivisiiti jätkav president Arnold Rüütel külastas täna õhtul parlamenti, kus tal olid jutuajamised Senati esimehe Nicolae Văcăroiu ja Esindajatekoja esimehe Valer Dorneanuga.

Mõlema koja esimehed õnnitlesid Eesti kodanikke nende otsuse puhul liituda Euroopa Liiduga ja edukate reformide puhul. Nad avaldasid soovi osa saada Eesti liitumiskogemustest ning tihendada dialoogi kahe maa parlamentide vahel. Vabariigi President kinnitas Eesti-poolset valmisolekut selleks.

Senati esimees avaldas kahetsust, et seni on Rumeenias Eesti kohta vähe teavet, millest võib tuleneda ka kaubandussuhete piiratus. Härra Văcăroiu väljendas oma siirast soovi, et Eesti riigipea külaskäik elavdaks mitte ainult majanduskontakte, vaid ka Eesti ja Rumeenia suhteid kultuuri, tervishoiu ja hariduse vallas.

Härra Dorneanu lisas ühe võimaliku valdkonnana põllumajanduse, kus Rumeenial seisavad veel ees läbirääkimised Euroopa Liiduga. Samuti märkis ta regionaalsete koostööorganisatsioonide olulist rolli arengus ja stabiilsuse tagamisel.

Täna õhtul annab Rumeenia president Ion Iliescu piduliku õhtusöögi Eesti riigipea ja proua Ingrid Rüütli auks.


Presidendi kantselei
Bukarestis 23. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee