In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Riigikogu väliskomisjoniga
16.10.2003


President Rüütel kohtus täna Kadriorus Riigikogu väliskomisjoniga, et vahetada mõtteid erinevatel päevakohastel välispoliitilistel teemadel.

Pikemalt arutati Euroopa Liidu valitsustevahelise konverentsi tööd ja põhiseadusliku lepingu ratifitseerimisprotsessi. Vabariigi President ja väliskomisjon jagasid arvamust, et Eesti peab käituma valitsustevahelise konverentsil targalt, sest sellest sõltub Eesti võimekus tulevases Euroopa Liidus.

President Rüütel rääkis pikemalt kolme Balti presidendi hiljutisest kohtumisest Riias ning tundis huvi, mis on väliskomisjoni seisukoht Balti ja Läänemeremaade koostöö osas. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson leidis, et seoses Eesti ja mitmete teiste Läänemere äärsete maade peatse liitumisega Euroopa Liidu ja NATO-ga avanevad kindlasti võimalused laiemaks koostööks.

Samuti räägiti Eesti ühinemisest NATO-ga ning arutati Vabariigi Presidendi viimaseid visiite ja eelseisvat riigivisiiti Rumeeniasse. Riigikogu väliskomisjon tutvustas president Rüütlile eelseisvat kohtumist Venemaa duuma väliskomisjoniga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 16. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee