In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Moldova suursaadikuga
16.10.2003


President Rüütel võttis vastu Moldova Vabariigi suursaadiku Ilie Vancea volikirjaPresident Rüütel võttis täna vastu Moldova Vabariigi suursaadiku Ilie Vancea volikirja.

Vabariigi President nentis, et Eesti ja Moldova vahelised suhted on alles lühiajalised, kuid on arenenud sõbralikult ja teineteise huve austades. President Rüütel avaldas lootust, et suursaadikute vastastikune akrediteerimine annab positiivse impulsi riikidevahelise koostöö arengule ning avab uued võimalused suhete aktiviseerimiseks.

Moldova suursaadiku sõnul soovib ta viia Eesti ja Moldova suhted uutes poliitilistes tingimustes uuele tasemele ning tugevdada kahepoolset koostööd. Suursaadiku sõnul suhtub Moldaavia kahe riigi suhete arengusse optimistlikult.

President Rüütel kinnitas, et Eesti on järjekindlalt toetanud Vene vägede täielikku ja tingimusteta väljaviimist Moldovast. Vabariigi President lisas, et samuti toetab Eesti koos teiste Euroopa riikidega kindlalt Moldovat tema eesmärkides Euroopa poliitilisse, majanduslikku ja kaitsealasesse integratsiooni lülitumisel ning püüab sellele kaasa aidata viljakate kahepoolsete suhete arendamisega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 16. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee