In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President autasustas esimesi hariduspreemia laureaate
08.10.2003


Laureaadid vasakult: Vanalinna Hariduskolleegiumi juhataja Kersti Nigesen, TPÜ õppetooli juhataja professor Martin Ehala ja Ülenurme Gümnaasiumi õpetaja-metoodik Tarmo KerstnaPresident Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu esimesed hariduspreemia auhinnad. Kolm hariduspreemia saajat valiti 35 kandidaadi hulgast.

Hariduspreemia 2003 pälvisid Ülenurme Gümnaasiumi õpetaja-metoodik Tarmo Kerstna silmapaistva koolikorraldusliku tegevuse eest; Vanalinna Hariduskolleegiumi juhataja Kersti Nigesen uut tüüpi haridusasutuse ja ainulaadse haridusmudeli loomise eest; ning TPÜ õppetooli juhataja ja gümnaasiumiastme õppekirjanduse autor professor Martin Ehala.

President Rüütel lausus preemiate üleandmisel: "Eesti kirjandus on läbi aegade pakkunud suurepäraseid portreesid õpetajast, suure südamega targast teejuhist. Lugejatena me mõistame, miks suudab õpetaja Lauri, aga ka legendaarsete koolijuhtide Wikmani ja Treffneri eeskuju noori innustada. Sest niisuguseid õpetajaid on ka meie endi keskel. Just nemad oskavad panna noori hindama nii teadmisi kui ka üldinimlikke väärtusi."

"Hariduspreemia on ellu kutsutud, et väärtustada üht meie rahva jätkusuutlikkuse tagatist, nii nagu seda teevad ka Kultuurirahastu teaduse- ja kultuuripreemia," sõnas Vabariigi President.

Ülenurme Gümnaasiumi õpetaja-metoodiku Tarmo Kerstna sõnul on temal ja teistel preemia laureaatidel hea meel, et on hakatud ka pedagoogidele rohkem tähelepanu pöörama ning ta avaldas lootust, et see preemia jääb traditsiooniks.

Kultuurirahastu nõukogu esimees Indrek Neivelt kinnitas, et hariduspreemia väljaandmine kindlasti jätkub ja avaldas lootust, et järgmisel aastal on sellele veelgi rohkem kandidaate.

Käesoleval aastal asutatud hariduspreemia on määratud kõigil õpitasanditel haridusalaga seotud inimestele, kes on saavutanud väljapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhina või töötajana haridusasutuses, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamisega ja ellurakendamisega ning ka haridusametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel. Hariduspreemia rahastaja on Hansapank.


Presidendi kantselei
Kadriorus 8. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee