In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome parlamendi esimehega
08.10.2003


President Rüütel kohtus täna Kadriorus Soome parlamendi esimehe Paavo Lipponeniga. Kohtumine keskendus Soome ja Eesti suhetele ning Läänemere regiooni arengule.

Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti ja Soome vahel nii valitsuste kui inimeste tasandil meeldiv koostöö. Eesti riigipea nentis, et pärast Euroopa Liidu laienemist avanevad kindlasti uued eeldused ja võimalused tihedamaks ühistegevuseks nii Euroopa Liidus kui ka Läänemere regiooni tasandil. President Rüütel lausus, et Soome ja Eesti põhimõtted Euroopa Liidu tuleviku suhtes langevad suures osas kokku ning pakuvad mitmeid võimalusi edaspidiseks koostööks.

Pikemalt arutati ka ühistegevust Läänemere regiooni arendamisel nii keskkonnakaitse, infrastruktuuri kui energeetika valdkondades. Vabariigi Presidendi sõnul on Eestile väga oluline Läänemere keskkonna kaitse küsimus, mida ta on ka rahvusvahelisel areenil korduvalt tõstatanud. Paavo Lipponen nõustus ja lisas, et see küsimus on Soomegi jaoks väga oluline, sest nende areng sõltub suuresti meretranspordist.

Kohtumisel peatuti veel pikemalt Eesti Euroopa Liiduga ühinemise üleminekuperioodil tekkida võivatel küsimustel nagu näiteks tööjõu liikumisel Eesti ja Soome vahel. Lipponeni sõnul tuleb pärast Euroopa Liidu laienemist Soomel tugevdada oma konkurentsivõimet.

Räägiti ka vajadusest tugevdada Euroopa Liidu välispiiri kaitset.

President Rüütel tänas Paavo Lipponeni moraalse ja materiaalse toetuse eest, mida Soome on Eestile aastate vältel osutanud ning palus Soome presidendile Tarja Halonenile edasi anda tervitused ja tänusõnad hiljutise meeldiva visiidi eest.

Soome parlamendi esimees õnnitles Vabariigi Presidenti Eesti otsuse puhul ühineda Euroopa Liiduga ning selle puhul, et president Rüütlil täitus kaks aastat presidendiametis.


Presidendi kantselei
Kadriorus 8. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee