In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas äriseminari Maltal
02.10.2003


Vabariigi President avas Eesti ja Malta äriseminariMalta Kaubanduskojas täna pärastlõunal Eesti ja Malta äriseminari avades kutsus president Rüütel kohalikke ettevõtjaid Eestiga majandussuhteid looma.

"Tõsiasi, et nii Malta kui ka Eesti kodanikud on öelnud "jah" Euroopa Liidule, rõhutab meie ühiseid väärtusi ja sarnast tulevikunägemust. Meie "jah" kinnitab arusaama, et üheskoos tegutsedes ja majandussuhteid tihendades suudame luua oma rahva heaolu kasvuks soodsama keskkonna, ” lausus Vabariigi President.

President Rüütel andis kõnes lühiülevaate Eesti ärikeskkonnast ja võimalikest Eesti ja Malta ärimeeste koostöövaldkondadest.

Seminaril kõneles samuti Maltal Eesti riigipead saatev majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonen. Minister andis ülevaate Eesti majanduse arengust ja investeerimiskeskkonnast. Üksikasjalikumalt tutvustas Eesti ettevõtluskeskkonda Kaubandus- ja Tööstuskoja president Toomas Luman.

Pärast seminari sõlmis Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esimees Tea Varrak koostöölepingu Malta Enterprise'iga. Leping reguleerib kahe organisatsiooni osalust ettevõtjate nõustamisel ja mitmesuguste ürituste korraldamisel ning on mõeldud soodustama Malta ja Eesti ettevõtete rahvusvahelist äritegevust.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee