In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Malta peaministriga
02.10.2003


President Arnold Rüütel kohtus Malta peaministri Edward Fenech AdamigaTäna hommikul kohtus Malta Vabariigis riigivisiidil viibiv president Arnold Rüütel Malta peaministri Edward Fenech Adamiga. Jutuajamisel keskenduti Eesti ja Malta kahepoolsete suhete arendamise võimalustele.

Mõlemalt poolt leiti, et kultuuri ja majanduse alal on mitmekesised kontaktid loomulikud ja hõlpsalt laiendatavad. Lähemalt kõneldi turismi arendamisest ja kahe mereriigi võimalikust koostööst laevanduse, mereuuringute ja sadamateeninduse valdkonnas. Peaminister Adami väljendas suurt huvi Eesti edusammude vastu infotehnoloogia alal.

Vabariigi President pidas kõigekülgse eduka suhtlemise eeldusena oluliseks kontakte erinevatel tasanditel, alustades riigijuhtidest ja tipp-poliitikutest kuni ametnike ja tavakodanikeni. Mõlemalt poolt kinnitati valmisolekut teha koostööd ka Euroopa Liidu valitsustevahelisel konverentsil.

Hommikul oli Vabariigi Presidendil jutuajamine Malta parlamendi opositsiooniliidri Alfred Santiga, kus samuti keskenduti kahe riigi koostööle. Muuhulgas nõustuti vajadusega kujundada väikeriikide ühised seisukohad Euroopa Liidu põhiseadusliku leppe ja ühenduse tuleviku osas.

Vabariigi President istutas puu unikaalsesse liigirikkasse parki San Antoni lossi juuresVabariigi President istutas puu unikaalsesse liigirikkasse parki San Antoni lossi juures, kuhu on istutanud puid väga paljud kõrged riigitegelased.

Ennelõunal külastas Vabariigi President koos teda saatva ametliku, äri- ja pressidelegatsiooniga Malta vabasadamat, mille toimimisest andsid ülevaate Malta transpordi- ja kommunikatsiooniminister Gensu Galea ja sadama juhid.

Seejärel vaadati pronksiaegset maa-alust templit Paolas. Malta templid on vanimad teadaolevad ehitised maailmas.

Pärastlõunal avab Vabariigi President äriseminari Malta kaubanduskojas, kus osalevad teda saatvad ja kohalikud majandustegelased.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee