In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas riigivisiiti Maltal
01.10.2003


Vastuvõtutseremoonia Malta lennujaamasPresident Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli riigivisiit Malta Vabariiki algas piduliku vastuvõtutseremooniaga Malta lennujaamas. Eesti riigipead ja Malta presidenti tervitasid rivistatud aukompaniid. Tseremoonial kõlasid Eesti ja Malta hümnid.

Pärastlõunal tutvus Vabariigi President iidse Malta pealinna Mdinaga. Seejärel asetas President Rüütel pärja sõjas hukkunute mälestusmärgile Florianas.

Eesti ja Malta riigipead kohtusid presidendilossis Vallettas. Presidendid kõnelesid Eesti ja Malta kontaktidest ja sarnasustest ajaloos, aga ka ühistest püüdlustest nüüdismaailmas. Proua Marco avaldas tunnustust Eesti rahvale, kelle saavutuste paljususes võis ta veenduda oma visiidil Eestisse aastal 2001.

President Arnold Rüütel ja Malta president T.E. hr Guido de MarcoVabariigi President avaldas lootust Malta ja Eesti kahepoolsete suhete tihenemisele nii majanduse, kultuuri kui hariduse vallas. Presidendid olid üksmeelel selles, et rahvaste turvalisus, rahu ja stabiilne areng on ülim väärtus, mille nimel saavad ja peavad nii suured kui väikesed riigid tegema enam koostööd. Presidendid avaldasid heameelt, et Eesti ja Malta seisukohad langevad kokku ka tulevase Euroopa Liidu ülesehituse ja toimimise küsimustes. "Kindlasti teeme nende põhimõtete kaitsmiseks nii valitsustevahelisel konverentsil kui tulevases Euroopa Liidus veel tihedat koostööd ja meil on palju liitlasi," ütles Vabariigi President.

Täna õhtul annavad Malta president ja proua Violet de Marco Eesti riigipea ja proua Ingrid Rüütli auks presidendilossis piduliku õhtusöögi.


Presidendi kantselei
Kadriorus 1. oktoobril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee