In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus patriarh Aleksiusega
29.09.2003


Vasakult: Proua Ingrid Rüütel, Vabariigi President ja Moskva ja kogu Venemaa patriarh Aleksius IIPresident Arnold Rüütel tervitas täna õhtul Kadriorus Moskva ja kogu Venemaa patriarh Aleksius II.

Patriarh Aleksius II tänas võimaluse eest külastada taas oma sünnimaad. Vabariigi President tänas patriarhi visiidi eest. Samuti tänas ta patriarh Aleksius II Eesti püüdlustesse suure tähelepanuga suhtumise eest iseseisvuse taastamise ajal. President Rüütel tõstis esile patriarhi suurt rolli kristliku mõtlemise alalhoidmisel ja kirikuhoonete säilitamisel Nõukogude Liidu ajal.

Patriarh tänas Eesti riigipead Eestis tegutseva Moskva õigeusu kiriku registreerimisele kaasa aitamise eest. Ta lisas, et oluline on luua erinevatele kirikutele ka varaliselt võrdsed võimalused.

Mõlemalt poolt rõhutati hea tahte olulisust keerukate küsimuste lahendamisel.

Patriarh Aleksius II väljendas soovi, et Eestil oleksid tihedad sidemed õigeusklikus maailmas nii kaubanduse, kultuuri kui religiooni alal. President Rüütel kinnitas Eesti ühiskonna avatust ning jätkuvat valmisolekut ka nimetatud kontaktide avardamiseks.

Kohtumise algul tegi patriarh sissekande aukülaliste raamatusse, vahetati kingitusi ja teenetemärke. Vabariigi President omistas patriarhile visiidi puhul Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi, patriarh Aleksius andis president Rüütlile üle Radoneži Vaga Sergiuse I klassi ordeni.

Pärast kohtumist annavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Aleksius II auks piduliku õhtusöögi.


Presidendi kantselei
Kadriorus 29. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee