In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi töövisiit New Yorgis jätkub
25.09.2003


President Rüütel kohtus täna ÜRO peaassambleel Serbia ja Montenegro presidendi Svetozar Marovićiga. President Marović õnnitles Eesti rahvast otsuse puhul ühineda Euroopa Liiduga.

Serbia ja Montenegro presidendi sõnul on Eesti pärast taasiseseisvumist väga kiiresti ja edukalt suutnud edendada oma majandust ja läbi viia kõik vajalikud reformid. Ta lisas, et Serbia ja Montenegro on väga huvitatud Eesti kogemustest Euroopa Liiduga ühinemisel. Vabariigi President kinnitas, et Eesti on valmis aitama kaasa Serbia ja Montenegro arengule, jagades oma kogemusi.

Eesti ning Serbia ja Montenegro presidendid tõdesid vajadust tugevdada riikidevahelist lepingulist baasi, et luua paremad tingimused koostööks.

Hommikul kohtus president Rüütel põgusalt ka Argentiina presidendi Néstor Kirchneri ja Küprose presidendi Tassos Papadopoulosega.

Argentiina president kinnitas, et Eestil ja Argentiinal on palju võimalusi nii regionaalsel kui globaalsel tasemel koostööd teha ning kutsus president Rüütli Argentiinasse visiidile. Vabariigi President tegi omalt poolt Argentiina presidendile ettepaneku tulla Eestisse visiidile, et põhjalikumalt käsitleda ka kahepoolse koostöö võimalusi.

Küprose president väljendas heameelt Eesti otsuse üle ühineda Euroopa Liiduga ning avaldas lootust, et president Rüütel tuleb veel järgmise aasta alguses Küprosele riigivisiidile, et arutada koostöövõimalusi Euroopa Liidus.


Presidendi kantselei
New Yorgis, 25. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee