In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Nicaragua presidendiga
24.09.2003


Vabariigi President kohtub ÜRO-s Nicaragua presidendi Enrique Bolanos GeyerigaPresident Rüütel kohtus täna New Yorgis Nicaragua presidendi Enrique Bolańos Geyeriga. Kohtumisel olid jutuks Eesti ja Nicaragua kahepoolsed suhted ning võimalused koostööks.

Vabariigi President tänas Nicaraguat Eesti Vabariigi iseseisvuse kiire taastunnustamise eest ning kinnitas, et Eesti soovib seada Nicaraguaga sisse diplomaatilised suhted. President Rüütli sõnul on Eesti ka huvitatud kahepoolse viisavabaduslepingu peatsest allkirjastamisest. President Geyer leidis samuti, et kahepoolseid suhteid tuleks intensiivistada.

Riigipead rääkisid ka Eesti peatsest ühinemisest Euroopa Liiduga. Vabariigi Presidendi sõnul avaneb Nicaragual ja Eestil kindlasti pärast Eesti ühinemist Euroopa Liiduga koostööks rohkem võimalusi ning pakkus võimalike koostöövaldkondadena välja keskkonnakaitse, kultuurivahetuse, teaduse ning infotehnoloogia.

Nicaragua president kiitis Eesti infotehnoloogilist arengut ning avaldas veendumust, et selles vallas võiks koostööd arendada.

President Geyer tundis muret, et Nicaraguas on endiselt probleemiks korruptsioon ning soovis vahetada Eestiga kogemusi korruptsiooni vastu võitlemisel.

Nicaragua president kutsus Vabariigi Presidenti Nicaraguasse ning president Rüütel kutsus omalt poolt president Geyerit Eestiga tutvuma.

Pärast kohtumist allkirjastas Vabariigi President ÜRO lapse õiguste konventsiooni fakultatiivprotokolli laste relvastatud konfliktidesse kaasamise keelustamise kohta ning ÜRO lapse õiguste konventsiooni fakultatiivprotokolli laste müügi, lasteprostitutsiooni ja pornograafia keelustamise kohta.


Presidendi kantselei
New Yorgis, 24. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee