In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles ÜRO peaassamblee 58. istungjärgul
24.09.2003


President Rüütel esines täna New Yorgis ÜRO peaassamblee 58. istungjärgul pöördumisega. Eesti riigipea mõistis hukka terrorirünnakud ÜRO vastu Bagdadis ning avaldas kaastunnet rünnakutes hukkunute omastele ja kolleegidele.

Vabariigi President keskendus oma pöördumises keskkonnakaitse probleemidele ja säästva arengu teemale. "Pean säästvat suhtumist keskkonda ning jätkusuutliku arengu edendamist nii ÜRO kui kõigi riikide üheks tähtsaimaks kohustuseks. Arvestades maailma pidevalt kasvavat rahvaarvu, suurenenud tootmist ja tarbimist ning sellest tulenevalt ka saastamist, tugevneb inimtegevuse surve meie elukeskkonnale pidevalt. Sellises olukorras muutub keskkonnakaitse ning inimkonna ja kogu eluslooduse heaolu tagamine üha tähtsamaks ja samas ka keerukamaks ülesandeks," lausus Eesti riigipea.

President Rüütel rõhutas riikide keskkonnakaitsealase koostöö olulisust ning kinnitas, et Eesti on juba liitunud kõigi olulisemate keskkonnakaitsealaste konventsioonidega ja soovib, et seda teeksid ka kõik teised maailma riigid. "Ühiselt Euroopa Liiduga väljendab Eesti selget tahet, et Kyoto protokoll jõustuks võimalikult peatselt," lausus Vabariigi President.

President Rüütel peatus ka ÜRO tulevikul. Eesti riigipea avaldas arvamust, et Julgeolekunõukogu reform võimaldaks ÜRO-l senisest tõhusamalt maailma probleemide ja kriiside lahendamisel osaleda. Vabariigi Presidendi sõnul saab vaid tugev, tõhusate otsustusmehhanismidega ÜRO tagada globaalset heaolu ja tasakaalu.


Presidendi kantselei
New Yorgis, 24. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee