In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi töövisiit New Yorki jätkub
22.09.2003


Vabariigi President viib lilled New Yorgi kaubanduskeskuse asemelePresident Rüütel vahetas tänasel terrorismivastasel konverentsil New Yorgis mõtteid Kanada peaministri Jean Chrétieni, Prantsuse presidendi Jacques Chiraci, Venemaa välisministri Igor Ivanovi ja Norra peaministri Kjell Magne Bondevikiga.

Räägiti kahepoolsete suhete tähtsusest terrorismivastases võitluses ning sellest, kui vajalikud on sellised konverentsid terrorismivastase võitluse teadvustamisel. Venemaa välisminister avaldas heameelt, et tal on võimalik veel sellel aastal Eestit külastada.

Järgmiseks osales president Rüütel ÜRO AIDSi-teemalisel eriistungil, kus ta rääkis HIV ja AIDSi probleemist Eestis ning Eesti kogemustest selle vastu võitlemisel. Vabariigi President kinnitas Eesti otsustavust teha koostööd võitluses HIV ja AIDSiga ning Euroopa Liidu püstitatud eesmärkide jagamist.

Päeva lõpul külastas president Rüütel terrorirünnaku ohvriks langenud New Yorgi Maailmakaubanduskeskuse aset. Vabariigi President viis terroriohvrite mälestustahvli juurde valgetest liiliatest kimbu, mille ümber oli seotud sinimustvalge lint, ning pidas koos delegatsiooniga leinaseisaku.

President Rüütel nentis, et võitluse terrorismiga teeb keeruliseks see, et terroristid ei vali oma ohvreid vastavalt oma eesmärkidele, vaid ohvriteks langevad süütud juhuslikult valitud inimesed. "Seetõttu pole meist keegi kaitstud selliste meelevaldsete rünnakute eest," lausus Vabariigi President.

Homme osaleb president Rüütel ÜRO peaassamblee 58. istungjärgu avamisel.


Presidendi kantselei
New Yorgis, 22. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee