In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Riigikogu esimehe ja peaministriga
12.09.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Riigikogu esimehe Ene Ergma ja peaminister Juhan Partsiga, et arutada euroteavituse kulgu.

Euroopa Liidu Infosekretariaadi juhataja Hannes Rumm rääkis viimaste avaliku arvamuse küsitluste tulemustest ja teavituskampaania käigust. Rummu sõnul ei ole toetuses suuri muutusi toimunud ja hääletama on sotsioloogide hinnangul oodata 70% elanikkonnast. Viimaste küsitluste järgi peaks “jah” ütlejate arv jääma umbes 70% ringi. Arutati ka reklaami "Kas Venemaa on sõber?" mõju elanikkonna meelsusele.

Kohtumisele järgnenud pressikonverentsil kutsusid President Rüütel, Riigikogu esimees ja peaminister Eesti elanikke üles osalema referendumil ja ütlema "jah".

Kohtumisel otsustati, et Vabariigi President, Riigikogu esimees ja peaminister kohtuvad referendumi õhtul pärast valimistulemuste selgumist Kadriorus, et teha pressile avaldus ja vastata ajakirjanike küsimustele.

Pärast pressikonverentsi sõitsid Vabariigi President, Riigikogu esimees ja peaminister Rootsi saatkonda, et teha ühine sissekanne kaastundeavalduste raamatusse.


Presidendi kantselei
Kadriorus 12. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee