In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Euroopa Ombudsmaniga
11.09.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Euroopa Ombudsmani Nikiforos Diamandourosega, et arutada inimeste põhiõigusi ja nende kaitset Euroopa Liidus.

Vabariigi Presidendi sõnul on tal rõõm tervitada Euroopa Ombudsmani, sest kuigi Eesti on juba teinud tõsist tööd, et jõuda tagasi Euroopa õigusruumi, on igasugune nõu ja abi teretulnud.

Ombudsman Diamandourose sõnul on tal hea meel anda ennast ja oma ametkonda Eesti rahva käsutusse, kui Eesti otsustab ühineda Euroopa Liiduga, et informeerida Eesti rahvast nende õigustest ja võimalustest Euroopa Liidus. Ombudsman kinnitas, et Euroopa Liit kaitseb oma liikmesriikide identiteeti, keeli ja kultuuri ning lausus, et ka tema büroo juba valmistub Eesti ühinemiseks Euroopa Liiduga ning otsib eesti keelt ja õiguskultuuri valdavat ametnikku.

Euroopa Ombudsman tutvustas ka Vabariigi Presidendile projekti, mida ta soovib esitada valitsuste vahelisele konverentsile, ning mis näeks ette, et inimesed saaksid oma õiguste kaitseks pöörduda mitte ainult kohtusse vaid ka õiguskantsleri või ombudsmani poole. President Rüütel lubas projektiga lähemalt tutvuda ning arutada seda Eesti vastavate spetsialistidega.

Euroopa Ombudsmani institutsioon loodi 1992. aastal Maastrichti lepinguga ning on ametisse valitud Euroopa Parlamendi poolt. Nikiforos Diamandouros on Euroopa Ombudsman 1. aprillist 2003.


Presidendi kantselei
Kadriorus 11. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee