In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Euroopa Parlamendi presidendiga
11.09.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Euroopa Parlamendi presidendi Pat Coxiga.

Meenutades Eesti liitumisläbirääkimisi Euroopa Liiduga, avaldati mõlemapoolset heameelt, et need viidi läbi vastastikuse austuse õhkkonnas. Samuti märgiti, et läbirääkimiste lõpptulemust võib pidada rahuldavaks.

Eesti riigipea avaldas arvamust, et ka Euroopa Liiduga ühinemisest teavitamine on Eestis olnud edukas ning elanikud on liitumise suhtes positiivselt meelestatud.

Pat Coxi sõnul on Euroopa Parlament väga pühendunud Euroopa Liidu laienemisprotsessile. Tema sõnul on see hea viis alustada koos 21. sajandit.

President Rüütel küsis Euroopa Parlamendi presidendi arvamust Läti referendumi tulemuse kohta. Pat Cox kinnitas, et talle jäi lätlaste suhtumisest palju positiivsem mulje kui küsitlustulemustest nähtuv. Ta lisas, et oleks väga üllatunud, kui Lätis jääks peale negatiivne arvamus.

Tänasel kohtumisel oli samuti jutuks võimalus, et Euroopa Liit seab sisse viisavabaduse Venemaaga. Pat Cox kinnitas, et Euroopa Liidu institutsioonid ei ole seda küsimust ametlikult arutanud ning kui hakatakse arutama, on ka Eestil selles osas sõnaõigus, kui ta on Euroopa Liidu liige.


Presidendi kantselei
Kadriorus 11. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee