In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas Soome presidenti
09.09.2003


Eestisse saabusid ametlikule visiidile Soome Vabariigi president Tarja Halonen ja härra Pentti Arajärvi, keda täna hommikul tervitasid Kadriorus Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlas Soome ja Eesti riigihümn. Üles oli rivistatud auvahtkond. Presidente tervitasid Eesti ja Soome kõrged riigiametnikud, delegatsioonide liikmed. Vastuvõtutseremoonialt suundusid presidendid jutuajamisele, kus vahetati ka kingitusi.

Järgnes presidentide juhitud kahe riigi ametlike delegatsioonide kohtumine, kus oli kõne all Eesti ja Soome mitmekülgne koostöö praegu ja tulevikus. Nagu ütles Eesti riigipea, arenevad kahe naaberriigi suhted ka edaspidi kindlasti mitmel tasandil: ametiisikute ja erakontaktidena, regionaalse koostööna nii Põhjala ja Läänemeremaade vahel kui ka loodetavasti tulevaste Euroopa Liidu liikmesriikide vahelise koostööna. President Rüütel lisas, et väikerahvastena, kes peavad oluliseks säästlikku eluviisi ning Läänemere puhtust, oleme koostööks isegi kohustatud.

President Tarja Halonen tähtsustas samuti naaberriikide koostööd regionaalsetes küsimustes ning väikerahvaste ühishuvide esindamisel Euroopa Liidus, nagu ka kultuuridevahelisi ja nö tundepõhiseid kontakte. Viimaste aluseks on Soome riigipea hinnangul vastastikune austus ja usaldus, mille ühe avaldusena käsitleb ta küllakutset Eestisse enne rahvahääletust. President Halonen kinnitas, et on valmis Eestis toimuvatel kohtumistel kõnelema avameelselt Soome kogemustest Euroopa Liidus ning samuti neist kartustest ja eelarvamustest, mis levivad Soomes seoses eelseisva Euroopa Liidu laienemisega.

Pärast kohtumist Kadriorus sõitsid presidendid Rahvusraamatukogusse, kus ütlesid avasõnad konverentsile "Rahvuslik enesemääratlus ja emakeeleõpetaja". (NB! Kõned lisatud ja kättesaadavad Interneti-aadressil www.president.ee)

Täna õhtul annavad Eesti riigipea ja proua Ingrid Rüütel piduliku õhtusöögi Soome Presidendi ja härra Pentti Arajärvi auks. Homme külastavad presidendid Tartu Ülikooli.


Presidendi kantselei
Kadriorus 9. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee