In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Soome õiguskantsleriga
08.09.2003


President Arnold Rüütel arutas täna hommikul Kadriorus Soome Vabariigi õiguskantsleri Paavo Nikulaga Euroopa Liidu liikmesriikide ja ühendusega liitujate seadusandluse harmoneerimist.

President avaldas arvamust, et Eesti on selles tegevuses olnud edukas, ja seda suuresti tänu koostööle praeguste liikmesmaadega, sh Soomega. Paavo Nikula kinnitas, et Soome ja Eesti õiguskantsleri institutsioonidel on juba pikaajaline tihe koostöö. Seetõttu ollakse teadlikud ka neist probleemidest, mis on kerkinud Eestis Euroopa Liiduga ühinemise käigus ning mis erine Paavo Nikula sõnul Soomes sama protsessi ajal esitatud küsimustest. "Peamiselt küsiti siis, kas Euroopa Liit hakkab määrama meie seadusi. Nüüdseks on niisugused küsimused ammu ära langenud," kommenteeris õiguskantsler Nikula. Ta lisas, et hiljuti Soomes läbiviidud uurimus näitas, et EL seadused ei ole vastuolus Soome põhiseadusega.

Tänasel kohtumisel kõneldi samuti keskkonnakaitsest ja säästlikust tootmisest Euroopa Liidus. Eesti riigipea hinnangul on vaja ja võimalik tagada Euroopa Liidu õigusliku regulatsiooniga regionaalne tasakaal ja ressursse säästev majandamine. Paavo Nikula ütles, et EL regionaaltoetuste süsteem aitab kaasa maa ühtlasele asustamisele ning samasugust mõtteviisi pooldab ka Soome.

Tunnustades Eestis toimunud arenguid, avaldas Soome õiguskantsler lootust, et peatselt saame jätkata oma senist head koostööd Euroopa Liidus. Vabariigi President tänas Soomet väga tugeva toetuse eest Eesti püüdlustele läbi aegade.


Presidendi kantselei
Kadriorus 8. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee