In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Läti presidendiga
04.09.2003


President Arnold Rüütel kohtus Lätis Rezeknes Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-FreibergagaPresident Arnold Rüütel kohtus täna hommikul Lätis Rezeknes Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-Freibergaga.

Kahe riigipea jutuajamine keskendus ettevalmistustele Euroopa Liiduga ühinemist otsustavaks rahvahääletuseks. Mõlemad riigipead leidsid, et Eesti ja Läti võivad teha osa teavitustööst ühiselt, nagu mõjutab ka rahvahääletuse tulemust naabrite eeskuju.

Kohtumisel räägiti samuti võimalustest arendada Eesti kooli Riias. Riigipead väljendasid taas soovi, et antaks välja eesti-läti sõnaraamat. Jutuks oli ka Balti riikide ühtse energiasüsteemi väljaarendamine, mis väärib presidentide arvates valitsuste tähelepanu.

Seejärel kohtusid Eesti ja Läti president Rezekne kõrgkoolis üliõpilaste, õppejõudude ja linnaelanikega. Pöördudes kokkutulnute poole, ütles president Rüütel: "Lähinädalate jooksul tehtavatest valikutest sõltub nii Eestis kui Lätis, milliseks kujuneb meie laste ja lastelaste käekäik. Võime kindlustada neile koha Euroopa rahvaste peres ja tagada otsustusõiguse Euroopa asjade üle koos Euroopaga. Ent võime jääda ka üksi ja ärevusega enda ümber vaatama – kuidas meie saatuse üle otsustavad teised."

Eesti riigipea avaldas veendumust, et Leedul, Lätil ja Eestil on palju ühiseid seisukohti ja huvitavaid projekte, mida Euroopa Liidu liikmetena koos ellu viia. "Üksi jäädes oleme palju tagasihoidlikumate võimalustega," sõnas president Rüütel.

Pärastlõunal lendasid Eesti ja Läti president Viljandisse, kus neil seisab Ugala teatris ees kohtumine kohalike elanikega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 4. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee