In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas ringsõitu Viljandimaal
02.09.2003


President ja proua Rüütel käisid Viljandimaal Kuhjavere külasTäna pärastlõunal käisid president ja proua Rüütel Viljandimaal Kuhjavere külas. Tutvunud külaseltsi ettevõtmistega, juteldi kohalike elanikega. President väljendas heameelt selle üle, et Kuhjavere elanikud on aktiivsed ja rõõmsameelsed ning ka Euroopa Liidu suhtes positiivselt häälestatud. Riigipea kinnitas, et Euroopa Liit tähtsustab külaelu ning kodanikeühenduste tegevust, mis annab Eesti küladele uusi arenguvõimalusi. Pärast kohtumist istutasid president ja proua Rüütel külakivi juurde tamme.

Seejärel tutvus Ingrid Rüütel Väikemõisa väikelastekoduga, Vabariigi President külastas aga AS-i Oskar lihatööstust, kus toormena kasutatakse juhataja Aldo Pariku kinnitusel üksnes liha ja puhast lihamassi. Presidendi arvates loob see head eeldused looduspuhta toodangu valmistamiseks. Juhataja hinnangul hoogustaks liitumine Euroopa Liiduga looduspuhta toidu tootmist.

Edasi sõitis Vabariigi President Viljandisse, kus ta vestles linnapea Malle Vahtra ja volikogu esimehe Arnold Kimberiga. Linnapea kinnitas, et Viljandil ja tema elanikel läheb hästi; äsja alustatud pikaajaline projekt infotehnoloogiliste võrkude arendamiseks toob linna ka värsket verd. Volikogu esimehe sõnul on paljude kohalike omavalitsuste probleemiks suur laenukoormus. Kohtumisel arutati kutsehariduse kaasajastamise võimalusi, millest peamisena nähti tihedamat koostööd koolide ja ettevõtete vahel.

President Rüütel avas Paistu Põhikooli uue võimlaÕhtul avas president Rüütel Paistu Põhikooli uue võimla. Seejuures tõstis ta esile neid võimalusi, mida niisugune rajatis pakub lastele eneseteostuseks ja klassivälise tegevuse mitmekesistamiseks. "Ehkki meie rahvas on viimase kümne aastaga palju saavutanud, on ta ka mõndagi kaotanud - ja ennekõike ilmnevad kaotused tervisenäitajates. Täna avatud kompleks aitab neid kaotusi kompenseerida," lausus president võimla avamisel.

Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli ringsõit Viljandimaal jätkub homme kohalike ettevõtete külastamisega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee