In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas ringsõitu Viljandimaal
02.09.2003


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel on 2.-4. septembrini ringsõidul Viljandi maakonnas.

Hommikusel kohtumisel andis Viljandi maavanema kohusetäitja Kalle Küttis Vabariigi Presidendile lühiülevaate maakonnast. Viljandimaal on tema sõnul põhiprobleemideks elanikkonna vähenemine ja töötuse kasv, asukoht põhimaanteedest eemal ja tollipunkti puudumine Lätiga. Võhma linnapea Ants Pärn rääkis endise monofunktsionaalse asula tänapäevast ja tulevikuplaanidest.

President Rüütel külastas Võhmas joogivett ja karastusjooke tootvat AS-i CaritasPresident Rüütel külastas Võhmas joogivett ja karastusjooke tootvat AS-i Caritas, mida tutvustas tegevdirektor Harri Kallaste. Ennelõunal tutvus president ka Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooliga, kus direktor Arnold Pastak andis ülevaate kooli ja mõisahoone olevikust ja arengukavadest. President Rüütel avaldas lootust, et mõisakompleks õnnestub säilitada tervikuna.

Pärast kooli külastamist kohtusid president ja proua Rüütel Suure-Jaani rahvaga. Riigipea selgitas, miks ta pooldab Eesti ühinemist Euroopa Liiduga ning millised on võimalikud arengud referendumi ei- ja jah-otsuse puhul. Vastuseks esitatud küsimustele märkis president, et ehkki ta ise pooldab liitumisotsust kui Eesti arengule soodsaimat lahendust, austab ta ka teistsugust arvamust.

Pärastlõunal seisab presidendil ees kohtumine Kuhjavere küla elanikega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee