In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Euroopa Komisjoni laienemisvolinikuga
01.09.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtul Kadriorus Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Günter Verheugeniga. Peamiselt räägiti Eestis 14. septembril aset leidvast referendumist.

Euroopa Komisjoni volinik tundis huvi, kuidas on Eesti elanikud meelestatud enne referendumit. Vabariigi President kinnitas, et vaatamata Eesti rahva skeptilisele iseloomule on tema arvates põhiliselt meeleolu positiivne. Räägiti ka viimastest Euroopa Liiduga ühinemist puudutavatest uuringutest. Laienemisvoliniku sõnul mõistab ta kui olulist rolli president Rüütel etendab praegusel ajaloolisel hetkel ja kui palju rahvas teda usaldab.

Verheugen tundis huvi, kas Eesti on juba mõelnud selle peale, et leida oma kandidaat Euroopa Komisjoni, ja kinnitas, et mõjuvõimu saavutamiseks peab väikesel riigil olema komisjonis tugev inimene.

Kohtumisel arutati ka Euroopa Liidu uute naabrite poliitikat, Eesti ja Venemaa suhteid ning praegusest laienemisringist välja jäävate kandidaatriikide võimalusi ühinemiseks Euroopa Liiduga. Põgusalt arutati ka varsti algavat Valitsustevahelist Konverentsi.


Presidendi kantselei
Kadriorus 1. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee