In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President tervitas õppivat Eestit
01.09.2003


President Arnold Rüütel pöördus täna hommikul Eesti Raadio vahendusel kõigi õpilaste, lapsevanemate, õpetajate ja hariduselu korraldajate poole, et soovida neile head kooliaasta algust.

President rõhutas oma tervituskõnes, et Eesti tulevik on teadmistepõhises ühiskonnas. "See tähendab kõigepealt igaühe juurdepääsu haridusele ja seejärel ka võimaluste võrdsust hariduse omandamisel," märkis ta. Riigipea väljendas muret, et paljude noorte inimeste haridustee jääb pooleli ja eriti suur on põhikoolist väljalangevus. Tema sõnul on just need noored vastuvõtlikud narkootikumidele ja alkoholile, samuti on see riskirühm sageli seotud kuritegevuse ja AIDS-i levikuga.

President kinnitas, et haridus on väikese Eesti jaoks peaaegu et ainus kestva arengu võimalus. Seepärast kutsus ta rohkem panustama sellesse valdkonda ning sõlmima laiapõhjaline ühiskondlik lepe, mille keskmes on hea hariduse kättesaadavus ja lastega perede kindlustunne. President lausus: "Ilusatelt sõnadelt tegudele oleme läinud siis, kui tuntavalt kasvab hariduskulutuste osakaal riigieelarves."

Riigipea väljendas veendumust, et kui oleme isekeskis suutnud kõige tähtsamas kokku leppida, siis suudame edukalt kaitsta oma huvisid ka Euroopa Liidus.


Presidendi kantselei
Kadriorus 1. septembril 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee