In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President lõpetas ringsõidu Kagu-Eestis
27.08.2003


President Arnold Rüütel lõpetas täna pärast Valgamaa ettevõtetega tutvumist oma kolmepäevase ringsõidu Kagu-Eestis.

President arutas hommikul Valga maavanema Georg Trašanovi ja kohalike omavalitsuste juhtidega regionaalarengu tasakaalustamise võimalusi. Ennekõike räägiti ettevõtlusest suurtest keskustest kaugemale jäävates piirivaldades ning kutseharidusereformi vajalikkusest. Pikemalt peatuti turismi arendamise võimalustel Valga maakonnas, kus on oodata pärast Euroopa Liiduga ühinemist Läti turistide arvu kasvu.

Esimese Valgamaa ettevõttena külastas Vabariigi President Otepää lihatööstust Oskar, kus vestles töötajatega Euroopa Liiduga ühinemise mõjust Eesti arengule. President Rüütel kinnitas taas, et ta ei näe ühinemisele alternatiivi. Samuti külastas riigipea täna Valgamaa ettevõtteid Sangaste Linnas, Silva-Agro, Linnu Talu, Lota Mõis ja Valervika.

Päev lõppes taas seminariga kohalike ettvõtjate osavõtul. Maavanem Georg Trašanov rõhutas vajadust areneda innovaatilise tootmise suunas ning kasutada selleks ka lähedal asuvate teadusasutuste, nagu Tartu Ülikooli teaduspotentsiaali. President lausus kokkuvõtteks, et tal on hea meel selle üle, mida ta kolme päeva jooksul Kagu-Eestis nägi: kohalik ettevõtlus on viimaste aastate jooksul jõudsalt arenenud ning siinsed firmajuhid ja -omanikud on tuleviku nimel palju tööd teinud.


Presidendi kantselei
Kadriorus 27. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee