In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas Põlvamaa ettevõtetega tutvumist
26.08.2003


President Rüütel tutvus ettevõttega Vastse-Kuuste LihatööstusPresident Arnold Rüütel jätkas täna pärastlõunal ringkäiku Põlva maakonnas, et tutvuda sealsete väikeettevõtetega.

Põlvamaa Hoiu- ja Laenuühistut tutvustas juhatuse esimees Helle Virt. Kolm aastat tegutsenud ühistu koondab Põlva ja Võru maakonna talunikke. Ühistegevus niisuguses valdkonnas on presidendi hinnangul vajalik nii sotsiaalses kui majanduslikus mõttes, sest lubab teostada väikseid regionaalprojekte, mida suurpangad ei rahasta. Helle Virt kinnitas, et elu ise sunnib väikeettevõtjaid koostööle ning nii tõuseb taas ausse ka ühistegevuse.

Seejärel tutvus president ettevõtetega Mahta Kütus ja Vastse-Kuuste Lihatööstus. Esimeses räägiti võimalustest toota ja laialdasemalt kasutada rapsist biokütust, andes seeläbi tööd kohalikele elanikele ja vähendades sõltuvust sissetoodavast mootorikütusest. President pidas niisuguse keskkonnasõbraliku toote valmistamist riigipoolset toetust väärivaks.

Vastse-Kuuste Lihatööstusele soovitas president orienteeruda looduspuhtale toodangule ja sellega Euroopa turule. See oleks hea reklaam nii tootjale kui ka Eesti puhtale loodusele, märkis president. Tööstuse juhid kinnitasid, et oma kaupa juba tutvustanud Saksamaal ning seal sai see tarbijate hea vastuvõtu osaliseks.

Õhtul algas Põlva maavalitsuses seminar, kus paarkümmend ettevõtjat huvitusid Euroopa Liidu mõjust meie ettevõtluskeskkonnale. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Maaelu Edendamise Sihtasutuse esindajad tutvustasid riiklikke ja Euroopa Liidu tugisüsteeme ning võimaldatavaid toetusi. Vabariigi President märkis oma sõnavõtus, et Euroopa Liidu vahendite toel on võimalik teostada nii lühi- kui pikaajalisi projekte. "Kuid Eesti eelistus peab kindlalt kuuluma sündimust, perekonda ja haridust toetavatele investeeringutele. Selles on ka ettevõtluse tulevik," ütles president Rüütel.

Homme on president Valgamaal.


Presidendi kantselei
Kadriorus 26. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee