In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas ringsõitu Võrumaal
25.08.2003


Vabariigi President külastas Nopri talumeiereidPresident Arnold Rüütel külastab täna väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid Võrumaal. Pärastlõunal tutvus riigipea Euroopa Liidu abil teostatavate projektidega Haanja ja Vastseliina vallas.

Esmalt käis president Haanja suusakeskuses, millest PHARE toetusel kujundatakse noorte murdmaasuusatajate treeningu- ja turistide puhkekeskus.

Seejärel vaadati Nopri talumeiereid, kus omanik Tiit Niilo pakkus maitsta piimatooteid ja rääkis maal tegutsevate väikeettevõtjate ootustest: vald peaks looma tootmiseks vajaliku infrastruktuuri ja palkama spetsialisti, kelle abiga koostatud projektid aitavad hankida ettevõtetel lisaraha. Samuti soodustaks Niilo hinnangul ettevõtluse arengut ääremaadele soodsam maksusüsteem.

Vastseliina tööstusküla rajamist PHARE toetusel alustati just infrastruktuurist. Vallavanem Kadi Kaur kinnitas riigipeale, et esimesed lepingud loodetakse tööstuskülas alustada soovivate ettevõtjatega sõlmida veel sel aastal.

Õhtul toimus Kubija hotellis maakonna ettevõtjate seminar, mille avas Võru maavanem Mait Klaassen. Vabariigi President andis ülevaate täna Võrumaa väikeettevõtetes nähtust ja kuuldust, mis tema sõnul kinnitab ettevõtjate tihedat koostööd maa- ja omavalitsustega. President avaldas heameelt, et sellest koostööst on maal lisandunud üha uusi töökohti ning otsitakse võimalusi tootmist veelgi laiendada. Nagu president märkis, pole probleemiks niivõrd tööpuudus, kuivõrd oskustööliste nappus. Väljapääsuks on ta sõnul ennekõike innovatiivsus, mitte tööjõu sissetoomine.

Homme tutvub president Rüütel Põlva maakonna ettevõtetega.


Presidendi kantselei
Kadriorus 25. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee