In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Rootsi suursaadikuga
21.08.2003


President Arnold Rüütel võttis vastu Rootsi Kuningriigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Dag HarteliusePresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Rootsi Kuningriigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku Dag Harteliuse, kes tuli üle andma oma volikirja.

Suursaadik Hartelius meenutas eesti keeles peatud kõnes, et pärast Eesti iseseisvuse taastamist on Rootsi ja Eesti kahepoolsed suhted igas vallas kiiresti edasi arenenud, tehakse palju koostööd ning kahe riigi poliitilised suhted on jäänud suurepäraseks vaatamata sellele, millised poliitilised parteid on parajasti riikides võimul. Suursaadik nentis, et Eestil ja Rootsil on palju sarnaseid vaateid ja seisukohti ning kindlasti on võimalik teha koostööd ka Euroopa Liidus.

President Rüütel lausus oma kõnes, et Eesti kindlasti võidab sellest, et Rootsi suursaadikuks on määratud keegi, kelle sõnul on Eesti olnud tema unistuseks ja vanaks armulooks aastast 1986. Vabariigi President tänas Rootsi kuningriiki abi eest Eesti Euroopa Liitu ja NATO-sse pürgimise toetamisel ning peatus Eesti ja Rootsi headel suhetel ja pideval koostööl. President Rüütel pidas tähtsaks, et hea koostöö jätkuks ka uutes valdkondades nagu teaduskontaktide loomine, keskkonnakaitse ja turvalisus.


Presidendi kantselei
Kadriorus 21. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee