In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus mittetulundusühingute esindajatega
19.08.2003


Täna pärastlõunal jõudis president Arnold Rüütel Läänemaa ringsõidul Lihula valda, kus arheoloog Mati Mandel tutvustas Lihula arheoloogilist ala ning Lihula muuseumi direktor Tarvi Sits muuseumit.

Vabariigi President osales Lihula Rahvaülikoolis mittetulundusühingute esindajate vestlusringis, kus kõneldi mittetulundusühingute ja kolmanda sektori rollist ühiskonnas. Mittetulundusühingute esindajaid huvitas, milliseid võimalusi pakub Euroopa Liit nende projektide teostamisel. Küsimustele vastas ka rahandusministeeriumi peaspetsialist Peter Gornischeff.

Mittetulundusühinguid ei rahulda olukord, kus nad peavad projektid kõigepealt finantseerima laenuga, mis kaetakse Euroopa Liidu fondidest alles pärast projekti realiseerimist. Samas jõuti vestlusel tulemuseni, et selline taktika on asjaajamise seisukohast väljapääsmatu.

President Rüütel tunnustas mittetulundusühinguid, et nad on teinud seda, mida riik pole suutnud teha ja avaldas arvamust, et kodanikeühendusi aitavad kaasa osalusdemokraatia arengule ning rahva ja võimustruktuuride lähenemisele.

Vabariigi President tegi ettepaneku, et rahandusministeerium võiks valmistada iga maakonna jaoks ette spetsialisti, kes viiks kohalike omavalitsuste ja projektide teostajateni oskusteabe projektide ettevalmistamise kohta. Rahandusministeeriumi spetsialisti sõnul on selline idee juba ka realiseerimisel.

Järgmiseks tutvus president Rüütel Matsalu looduskaitseala keskusega Penijõel, kus keskuse direktor Taivo Kastepõld rääkis keskuse teadustegevusest ja asedirektor Kaja Lotman tutvustas keskuse muuseumi.

Vabariigi Presidendi Läänemaa visiit lõpeb täna õhtul piknikuga Tooma talu õuel.


Presidendi kantselei
Kadriorus 19. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee