In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Läänemaa ringsõit jätkub
19.08.2003


Vabariigi President asetas pärja küüditatute ja võõrsil hukkunute mälestusmärgile Risti vallasPresident Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli Läänemaa ringsõidu teine päev algas Risti vallas, kus Vabariigi President asetas pärja küüditatute ja võõrsil hukkunute mälestusmärgile.

Vallavolikogu esimees Neeme Suur meenutas kokku tulnud kohalikele inimestele mälestusmärgi loomise ajalugu. President Rüütel rõhutas, et rahvas, kes on aegade jooksul kaotanud enda seast nii paljusid, suudab võita üksnes siis kui hoiab kokku.

Vabariigi President kohtus Kullamaa vallamajas maakonna omavalitsuste esindajate ja põllumeestega. Kullamaa vallavolikogu esimees Ago Kirsipuu ja teisedki kohalolijad juhtisid tähelepanu sellele, et põllumajandus on püsinud suuresti fanatismil, riik ei ole seda piisavalt toetanud ega seadustega kaitsnud, näiteks ei ole keelustatud maa müüki välismaalastele. Seetõttu tuleb noori talunikke juurde aina vähem.

Samuti leidsid kohalikud põllumehed, et maaelu käekäigu üle otsustajad on irdunud tegelikkusest.. Kullamaa vallavanem Einar Pärnpuu ütles, et omavalitsuste juhid ja põllumehed peaksid seetõttu toetama Vabariigi Presidendi algatust ühiskondliku leppe sõlmimiseks ja regionaalministri halduskorralduse muutmise kava.

President Rüütel ütles, et on oma Läänemaa ja ka teiste maakondade visiitide käigus märganud kohalike inimeste loomingulist suhtumist ja tahet oma ideid ellu viia. "Seda võimaldab aga veelgi tõhusamalt Euroopa Liit ja seetõttu ei näe ma liitumisele mõistliku alternatiivi," lausus Vabariigi President.

President Rüütel kutsus kohalikke üles esitama oma probleeme lahenduse otsimiseks Vabariigi Presidendi kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlauale.

Ennelõunal külastas riigipea ka AS-i K-Met, mis on 75 töötajaga Hanila valla suurim tööandja. Proua Rüütel tutvus Saueaugu teatritalu ja Hanila muuseumiga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 19. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee