In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas Läänemaa ringsõitu Nõva vallas
18.08.2003


President ja proua Rüütel kohtusid Nõva ja Peraküla rahvaga Nõva koolimajasPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel kohtusid täna Nõva koolimajas sealsete kooliõpilaste ja rahvaga.

Vestlus keskendus Nõva valla infrastruktuurile, kohalikud elanikud avaldasid rahulolematust valla teede ja bussiühenduse üle. Nimelt on Nõva vallas valdavalt kruusateed ja lähitulevikus ei võimalda eelarve teid paremaks muuta. Vabariigi President arvas, et maarahvas väärib paremat infrastruktuuri ning avaldas lootust, et Euroopa Liidus saavad teed korda, sest Euroopa Liit peab regionaalarengu ühtlustumist ja maal elamise toetamist väga oluliseks.

President ja proua Rüütel vaatasid ka Nõva ilusasti renoveeritud põhikooli, mis on teine kool Läänemaal, mis on taasiseseisvunud Eestis täielikult renoveeritud. Maavanema sõnul ei ole Nõvas probleemi koolikohustuse täitmisega. President Rüütel leidis, et see on igati loomulik kui lastel on selline ilus ja palju tegutsemisvõimalusi pakkuv koolimaja. Jaanus Sahk rõhutas, et haridusvõrk on Läänemaal hästi välja arendatud, sest haridusse tehtud investeeringud õigustavad end alati.

Vabariigi President nentis, et kuna Nõva on looduslikult väga kaunis, kujuneb see kindlasti linlaste meelispaigaks suvitamiseks ja ka püsivalt elamiseks. Nõva vallavanem kinnitas, et juba ostetakse palju maad ja käib vilgas ehitamine, kuid lisas, et sellel on ka oma varjukülg — nimelt koormavad suvitajad valla infrastruktuuri, kuid ei maksa vallale tulumaksu.

Järgmiseks mindi Parakülla, kus sealsed inimesed jutustasid oma ettevõtmistest: korraldatakse simmaneid, jaanipäevi, säilitatakse tsaariaegseid kiviteid ning püütakse viia uued ehitised vastavusse traditsioonidega.

Pärastlõunal külastas riigipea RMK puhkekeskust, tutvus Roosta puhkeküla ja Dirhami sadama tulevikuplaanidega ning käis AS Filee Lihatööstuses Taeblas. Ingrid Rüütel külastas Haapsalu Väikelastekodu ja käsitööseltsi.

Õhtul jõuti Haapsallu, kus teenekas maalikunstnik Evald Okas tervitas Vabariigi Presidenti oma muuseumis.

Samuti külastasid president ja proua Rüütel Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsiooni keskust, mida tutvustas peaarst Zemfira Tammik.

Kell 19 kõneleb Vabariigi President Haapsalu Toomkirikus taasiseseisvumispäevale pühendatud pidulikul kontsert-jumalateenistusel, kus esinevad Haapsalu linnaorkester ja Eesti-Saksa ansambel Lingua Animata.


Presidendi kantselei
Kadriorus 18. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee