In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President läheb maakonnavisiidile Läänemaale
17.08.2003


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel teevad esmaspäeval ja teisipäeval ringsõidu Läänemaal, et külastada maakonna ettevõtteid, haridus- ja kultuuriasutusi ning vestelda inimestega.

Kahepäevase visiidi sissejuhatuseks tervitavad homme hommikul riigipead tema suveresidentsis Paslepas Lääne maavanem Jaanus Sahk ja Noarootsi vallavanem Ülo Kalm, kes annavad lühiülevaate maakonnast ja vallast.

Paslepast sõidetakse Gustav von Rosen’ile kuuluvasse Saare mõisa, kust proua Rüütel suundub Ants Laikmaa muuseumisse, president aga AS-i Linnamäe Peekon. Seejärel käiakse koos Nõva koolimajas, kohtutakse Nõva ja Peraküla rahvaga.

Pärastlõunal soovib riigipea tutvuda Roosta puhkeküla ja Dirhami sadama tulevikuplaanidega ning käia AS Filee lihatööstuses Taeblas. Ingrid Rüütel külastab Haapsalu Väikelastekodu ja käsitööseltsi. Õhtupoolikul kohtuvad nad teeneka maalikunstniku Evald Okasega tema muuseumis ja külastavad Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsiooni keskust.

Kell 19 algab Haapsalu Toomkirikus taasiseseisvumispäevale pühendatud pidulik kontsert-jumalateenistus, kus kõneleb Vabariigi President ning esinevad Haapsalu linnaorkester ja Eesti-Saksa ansambel Ligua Animata

Teisipäeval jätkub visiit Risti vallas, kus president asetab hommikul pärja küüditatute ja võõrsil hukkunute mälestusmärgile. Seejärel kohtub riigipea Kullamaa vallamajas omavalitsusjuhtide ja põllumeestega. Pr Rüütel käib Saueaugu teatritalus ja Hanila muuseumis. Koos külastatakse Kullamaa kirikut ja surnuaeda. Hanila vallas tutvub president AS-i K-Met tegevusega.

Pärastlõunal ollakse Lihula vallas, kus tutvutakse muuseumi ja arheoloogilise alaga Lihula mõisas ja selle ümbruses ning kohtutakse mittetulundusühingute esindajatega. Lõpuks sõidetakse Matsalu Looduskaitseala keskusse Penijõel, kus tutvutakse kaitseala probleemidega ning lõpetatakse ringsõit piknikuga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 17. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee