In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President arutas sotsiaalküsimusi
15.08.2003


President Arnold Rüütel peab vajalikuks senisest radikaalsemate meetmete rakendamist ja üldsuse kaasamist Eestis teravaks muutunud sotsiaalküsimuste lahendamisel.

Riigipea palus täna keskpäevaks Kadriorgu sotsiaalminister Marko Pomerantsi, siseminister Margus Leivo, minister Jaan Õunapuu ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Mai Treiali, et saada ennekõike teavet selle kohta, milliseid abinõusid kavandavad valitsus ja Riigikogu HIV-i plahvatusliku leviku vastu Eestis. Kohtumisel olid lisaks kõne all ka narkomaania, inimkaubanduse ja kuritegevuse tõkestamise võimalused; ministrid tutvustasid sel eesmärgil kavandatavaid seaduseelnõusid ja projekte.

President tõdes arutelul, et olukorda saab parandada nii seaduste täiendamise ja karistuste karmistamisega kui ka hoiakute muutmisega. “Vajadus lahendada kohati kriitiliselt teravnenud sotsiaalprobleeme kajastub loodetavasti juba tuleva aasta riigieelarves,” märkis riigipea ja lisas: “Lisaks seaduseandjale on aga palju teha ka nii peredel, õpetajatel, omavalitsustel kui politseil. Tauniva hoiaku kujundamine kogu ühiskonnas oleks üks põhilisi võimalusi ennetada pahede levikut.”


Presidendi kantselei
Kadriorus 15. augustil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee