In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus peaministriga
23.07.2003


President Arnold Rüütel arutas täna Paslepas tavapärasel töölõunal peaminister Juhan Partsiga päevakohaseid sise- ja välispoliitilisi küsimusi.

Vabariigi President ja peaminister arutasid Eesti elanike suhtumist Euroopa Liiduga ühinemisse ning euroreferendumi eelse teavitustöö jätkamist. Arutelul leiti, et selgitustööd on vaja teha ka nende sihtgruppide hulgas, kelleni ei ole seni jõutud.

Peaminister Parts rõhutas, et Euroopa Liidu kohta levib palju eksiarvamusi ja valeandmeid. President Rüütel nõustus sellega, ning koos leiti, et loomeinimesed peaksid Euroopa Liidu teemal aktiivsemalt sõna võtma mitte ainult suuremates linnades vaid kogu Eestis. Jõuti arvamuseni, et meie rahvast tuleb mitte üksnes teavitada Euroopa Liidu küsimuses, vaid saavutada, et inimesed läheksid hääletama ja ütleksid ''jah''.

Põhjalikumalt arutati ka Eesti liiklusohutuse teemat. Peaminister informeeris Vabariigi Presidenti siseministri ettekandest ja valitsuse uutest algatustest liiklusohutuse paremaks tagamiseks. Rõhutati, et juba juunikuus Riigikogus vastu võetud liiklusohutusprogrammiga tuleb edasi töötada.


Presidendi kantselei
Kadriorus 23. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee