In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Abrukat
12.07.2003


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel käisid täna Abruka saarel ja lõpetasid seal neli päeva väldanud ringsõidu Eesti väikesaartel.

Abrukal saatsid presidenti ringkäigul saarelt pärit kirjanikud Ülo ja Jüri Tuulik, kes tutvustasid surnuaeda, valmivat muuseumi, pukktuulikut ja loodust. Kohtumisel saarerahvaga arutati, mida oleks vaja ja võimalik teha elu jätkamiseks väikesaartel.

Abruka elanikud ütlesid üksmeelselt, et riik peab andma oma panuse selleks, et inimesed saaksid saarel elada ja et seal loomulik keskkond säiliks. Nende arvates saab seda teha näiteks läbi maksusüsteemi, ettevõtlusalase nõustamise, toetuste ja Euroopa Liidu tugiprojektide, samuti ka läbi hea ühenduse emamaaga. President nõustus Abruka inimeste arvamusega: "Ehkki üha väidetakse, nagu oleks inimasustuse säilitamine saartel kallis, on saared ise oma püsiasustusega väga suur rahvuslik rikkus. On lausa riiklik ülesanne seda rikkust hoida. Kõik, kel võimu ja võimalusi, peaksid siin appi tulema."

President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel käisid Abruka saarel President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel käisid Abruka saarel


Presidendi kantselei
Kadriorus 12. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee