In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales VI ülemaailmsetel vilsandlaste päevadel
11.07.2003


Vabariigi President osales Vilsandi peatee parandamise talgutelTäna avas president Arnold Rüütel VI ülemaailmsed vilsandlaste päevad. Avamisel lausus ta, et Vilsandit võib võrrelda väikese mudeliga Eestist, ka Vilsandi elanikud on ajalootormides palju kannatanud ning mitmed neist on pidanud oma kodud maha jätma. Samas loodab ta, et need, kes on maailmas ringi käinud siia jälle tagasi tulevad ning omandatud teadmisi ja kogemusi saare heaks rakendavad.

Pärast vilsandlaste päevade avamist osales Vabariigi President Vilsandi peatee parandamise talgutel.

Ennelõunal vestlesid president ja proua Ingrid Rüütel vilsandlastega väikesaare seadusest. Vestlusel osales ka seaduse üks väljatöötajatest Laine Tarvis, ning Saaremaa maavanema kohusetäitja Hans Teiv.

Vestlusel nenditi, et saared on eriline looduslik ja kultuuriline pärandkooslus, mida peab igati säilitama ja arendama. Samas tuleb saarte arengusuutlikkus tagada riigi abiga, näiteks peaks riik omalt poolt pakkuma korralikud ühendused mandriga ning hariduse. Välja toodi ka infotehnoloogia arendamine kaugtöö võimaldamiseks ning traditsiooniliste tegevusalade ja kultuuriga elatise teenimise väärtustamine. Vestluses jõuti tulemuseni, et seaduse rakendusdokumentide väljatöötamisel peab arvestama iga saare eripära.

President ja proua Ingrid Rüütel külastasid Vilsandil kirjaniku ja näitleja Jaan Tätte talu, Arvo Kullapere kodu, Jaan Teäri talu, foonijaama ning majakat

Täna õhtul võtab Vabariigi President vastu Guernsey saarel 7. rahvusvahelistel saarte mängudel 24 saare esindajate seas edukalt osalenud Saaremaa sportlasi.

Homme, ringsõidu viimasel päeval, külastab Vabariigi President Abruka saart.


Presidendi kantselei
Kadriorus 11. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee