In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus peaministriga
02.07.2003


President Arnold Rüütel arutas täna Kadriorus tavapärasel töölõunal peaminister Juhan Partsiga päevakohaseid sise- ja välispoliitilisi küsimusi.

Arutelu keskendus Eesti elanike suhtumisele Euroopa Liiduga ühinemisse ning euroreferendumi eelse teavitustöö jätkamisele. 11.-18. juunil läbi viidud uuringu järgi on toetus ühinemisele Euroopa Liiduga ja toetus valitsusele langenud. Samas on Vabariigi Presidendi seisukohad Euroopa Liidu kohta kõige usaldusväärsemad nii toetajate kui vastaste seas.

Peaminister Juhan Parts tutvustas lähemalt valitsuse säästukava, mida valitsuskabinet eile arutas. Peaminister rõhutas, et tegemist ei ole kampaaniaga, kokkuhoiuga kokkuhoiu pärast, vaid mõtteviisi muutmise vajadusega. President Rüütel nõustus, et seejuures on määrava tähtsusega Eesti prioriteedid ja eelistused Euroopa Liidus, kuid ennekõike peame jõudma neis üksmeelele.

Vabariigi President rääkis oma hiljutistest visiitidest Prantsusmaale ja Saksamaale ning seal peetud kohtumistest. Peaminister informeeris Vabariigi Presidenti, et tal on plaanis kohtuda lähipäevil Soome uue peaministriga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee