In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Jaapani delegatsiooniga
02.07.2003


President Arnold Rüütel kohtus täna Eestit külastava Jaapani majandust ja tööstust uuriva delegatsiooniga. 27-liikmeline ärimeeste delegatsioon külastab veel Rootsit, Islandit, Norrat ja Taanit ning selle eesmärgiks on koguda teadmisi IT-valdkonna arengu ja keskkonnakaitse olukorra kohta Põhjamaades.

Vabariigi President kirjeldas delegatsioonile Eesti kiiret majanduskasvu, liberaalset majandust ja soodsaid investeerimisvõimalusi ning leidis, et Jaapani ja Eesti majandussuhted ei ole halvad, kuid võiksid olla oluliselt paremad.

Pikemalt peatuti turismindusel. Jaapani äridelegatsiooni liikmed leidsid, et Eesti võiks olla Jaapani turistidele väga ahvatlev ning tegid ettepaneku, et Eesti võiks sõlmida teiste Balti riikidega lepingu, et end välisriikides ühiselt reklaamida. Vabariigi President lubas seda küsimust ka teiste Balti riikide riigipeadega arutada.

Jaapani äridelegatsiooni juht Yasuhisa Mitsui ütles, et kuigi Eesti ja Jaapan asuvad üksteisest kaugel on meie keeles ja kultuuris sarnaseid jooni. Ta kiitis väga Eesti vanalinna ning tõstis seda esile kui näidet sellest, et oskame väärtustada oma kultuuri ja ajaloopärandit.

Jaapani äridelegatsioon kohtus hommikupoolikul ka Eesti Keskkonnaministri Villu Reiljaniga ning Majandus- ja kommunikatsiooniministri Meelis Atoneniga.


Presidendi kantselei
Kadriorus 2. juulil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee