In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Mongoolia presidendiga
30.06.2003


Mongoolia Vabariigi president hr. Natsag Bababandi ja proua Azadsuren Oyunbileg kohtusid Eesti Vabariigi presidendi ja proua Ingrid RüütligaEestisse saabusid ametlikule visiidile Mongoolia Vabariigi president hr. Natsag Bababandi ja proua Azadsuren Oyunbileg, kes täna hommikul kohtusid Kadriorus Eesti Vabariigi presidendi ja proua Ingrid Rüütliga.

Presidendilossi ees toimunud ametlikul vastuvõtutseremoonial kõlasid Mongoolia ja Eesti riigihümn. Üles oli rivistatud auvahtkond. Presidente tervitasid Eesti ja Mongoolia kõrged riigiametnikud, delegatsioonide liikmed. Vastuvõtutseremooniale järgnes presidentide jutuajamine, kus vahetati ka kingitusi.

Rääkides Eesti ja Mongoolia kahepoolsetest suhetest, tõdesid riigipead, et Eestil ja Mongoolial on head eeldused koostööks. President Bababandi tõdes, et Eesti edusammudega tutvumine pakuks Mongooliale suurt huvi, eriti võiks Mongoolia õppida Eesti kogemustest majanduse liberaliseerimise ja erastamise valdkonnas, samuti põllumajanduse ning talude arendamisel.

Pikemalt peatuti Mongoolia ja Eesti majandussuhetel. President Bababandit saadab ärimeeste delegatsioon ning Mongoolia presidendi sõnul on Mongoolia turud alati avatud Eesti ärimeestele ja kaupadele. Samuti soovis Mongoolia president Eesti abi uutele Põhja-ja Ida-Euroopa turgudele jõudmiseks. Vabariigi President leidis, et majanduslikke suhteid on vaatamata kahe riigi kaugusele reaalne arendada, kuid selleks on enne vaja laiendada riikidevahelist lepingulist baasi.

Arutati ka suhete arendamist hariduse, kultuuri ja teaduse vallas. Vabariigi President leidis, et kuna Eestis saab õppida mitmeid erialasid inglise keeles võiksid Mongoolia noored olla huvitatud võimalusest õppida Eesti ülikoolides. Mongoolia president nõustus selle arvamusega ning arvas, et samuti võiksid Eesti noored õppida Mongoolias Aasia kultuuri, keeli ja kunsti. Mongoolia president oli samuti huvitatud teadlaste ning uurimistööde vahetusest.

President Bababandi sõnul toetab Mongoolia Eesti püüdlusi liituda Euroopa Liidu ja NATOga. Mongoolia president esitas Vabariigi Presidendile kutse külastada Mongooliat.

Mongoolia president kohtub täna veel Riigikogu esinaise Ene Ergmaga, peaminister Juhan Partsi ja Tallinna linnavolikogu esinaise Maret Maripuuga. President Bababandi külastab ka Tallinna sadamat ja Vabaõhumuuseumi.
Õhtul kirjutavad Mongoolia suursaadik Eesti Vabariigis hr. Tugalkhuu Baasansuren ja Eesti Raadio juht hr. Ain Saarna alla Eesti Raadio ja Mongoolia raadio koostöölepingule.

Õhtul annavad Eesti Vabariigi president ja proua Ingrid Rüütel Kadrioru kunstimuuseumis piduliku õhtusöögi Mongoolia Vabariigi presidendi ja proua Azadsuren Oyunbileg auks.

Mongoolia presidenti saadavad ka pressi-ja äridelegatsioon


Presidendi kantselei
Kadriorus 30. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee