In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Prantsusmaa peaministriga
27.06.2003


Prantsusmaal töövisiiti jätkav president Arnold Rüütel kohtus täna ennelõunal Prantsuse peaministri Jean-Pierre Raffarin'iga.

Jutuajamise põhiteemaks kujunes Eesti ja Prantsusmaa majanduskoostöö. Peaminister Raffarin tegi ettepaneku ja Eesti riigipea toetas seda, et koostöö võiks edasi areneda konkreetsete projektide kaudu ennekõike põllumajanduses, transpordis ja samuti muudes majandusvaldkondades. Peaminister avaldas lootust, et projekte algatavad ja arendavad mõlema riigi ministrid ning kontaktid kahe maa vahel muutuvad Euroopa Liidu raames tihedamaks.

President Rüütel tänas Prantsusmaad igakülgse toetuse eest Eesti püüdlustele, ennekõike aga selle eest, et just Prantsusmaa toetas esimese suurriigina avalikult Eesti liitumist NATOga ning esitas samuti 1991. aastal Eesti kandidatuuri ÜROsse vastuvõtmiseks. President kutsus Prantsuse peaministri külaskäigule Eestisse.

Seejärel suundus Eesti riigipea Rahvusassambleesse, kus tal seisab ees kohtumine Prantsuse-Eesti sõprusgrupi presidendi Bernard Schreiner'iga ning ettekanne omavalitsusliku halduskorralduse ja regionaalarengu strateegilise kavandamise teemal.

Täna õhtupoolikul kohtub Eesti riigipea Elysée palees Prantsusmaa presidendi Jacques Chirac'iga.

Õhtul korraldab suursaadik Andres Talvik Vabariigi Presidendi auks Eesti saatkonnas vastuvõtu. Seejärel kohtub Eesti riigipea Prantsuse Tööandjate Keskliidu Balti komitee presidendi Rémy Robinet-Duffo ning ettevõtjatega, et arutada Eesti ja Prantsusmaa majandussuhteid ning tutvustada võimalusi Eestisse investeerimiseks.


Presidendi kantselei
Kadriorus 27. juunil 2003


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee